Zadbaj o swoje dziecko

Zadbaj o swoje dziecko

Właściwy rozwój dziecka to jeden z najważniejszych elementów, na które powinieneś zwrócić szczególną uwagę. W przypadku niepokojących objawów lub zauważalnych trudności w wykonywaniu podstawowych czynności, lub budowaniu relacji interpersonalnych warto zgłosić się po pomoc do specjalisty, który rozwiąże wszelkie wątpliwości i wskaże właściwy kierunek ewentualnej pracy.

Mutyzm wybiórczy – czym charakteryzuje się zaburzenie

Mutyzm to jedno z zaburzeń, które głównie charakteryzuje się brakiem sprawnego posługiwania się mową. Główną przyczynę problemu należy upatrywać w podłożu psychologicznym. Chociaż niektóre dzieci i dorośli cierpią na całkowity brak pewności w komunikacji, to najczęstszą przypadłością jest mutyzm wybiórczy. Zaburzenie lękowe powoduje problemy w płynnej komunikacji w wybranych sytuacjach np. w szkole, miejscu publicznym lub niekomfortowej sytuacji. Mimo, że przypadłość najczęściej dotyka dziewczynki, nie jest to regułą. Jeżeli zauważysz tego typu problemy u swojego dziecka najlepiej skonsultować się ze specjalistą, który pomoże wdrożyć odpowiednią terapię.

Psycholog dziecięcy Kraków – pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży

Na szczęście coraz więcej mówi się o pozytywnych aspektach wsparcia psychologicznego dla dzieci i młodzieży. Częste stany lękowe, zaburzenia lub brak podejmowania właściwych reakcji interpersonalnych może być objawem zaburzenia, lub brakiem umiejętności radzenia sobie z trudnymi emocjami. Psycholog dziecięcy (Kraków) pomoże ci zrozumieć dziecko oraz ułatwi waszą komunikację, tak by przekazywane przez ciebie informacje były dla małoletniego w pełni zrozumiałe. Spotkania z psychologiem obejmują rozmowę z dziećmi oraz rozmowę z rodzicami, co ułatwia późniejszą współpracę i zrozumienie siebie nawzajem. Bądź pełnym wsparciem dla bliskiej ci osoby i partnerem do rozmów, budując silną więź, której tak naprawdę potrzebuje każde z was.

Duchowe uzdrawianie – wykorzystaj energie kosmiczne

Wciąż niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak silny wpływ na nasze życie mają kosmiczne energie. To tyczy się zarówno osób dorosłych, jak i dzieci. Chcesz, aby wszechświat sprzyjał twojemu maleństwu już od pierwszych dni życia? Duchowe uzdrawianie możesz rozpocząć już na etapie ciąży. Dzięki odpowiedniemu podejściu specjalistów z zakresu energoterapii i kosmoenergetyki dziecko zostanie pozbawione wad genetycznych pochodzących z poprzednich inkarnacji, osiągnie pełen spokój oraz przestrzeń do prawidłowego rozwoju. Terapia wpłynie równie korzystnie dla przyszłej mamy przynosząc jej łagodny przebieg porodu.