Skuteczna rehabilitacja - co musisz wiedzieć?

Skuteczna rehabilitacja - co musisz wiedzieć?

Każdego dnia coraz większa ilość osób poszukuje pomocy u specjalistów, jak fizjoterapeuci i chiropraktycy, którzy pomogą im w złagodzeniu towarzyszącego bólu i problemów związanych ze zmianami spowodowanymi licznymi zwyrodnieniami oraz wzmożonym napięciem mięśniowym. Sprawdź co możesz zrobić, aby poszerzyć swoje kompetencje i rozpocząć prywatną praktykę rehabilitacyjną.

Fizjoterapia – pomoc w schorzeniach kręgosłupa

Fizjoterapia to coraz prężniej rozwijająca się dziedzina. Główny wpływa ma na to rosnąca ilosć schorzeń nie tylko u osób w podeszłym wieku, ale również młodych ludzi, a także dzieci i młodzieży. Ciągły brak ruchu, praca w pozycji siedzącej, ilość godzin spędzonych przed komputerem lub ekranem smartfona sprawia, że zwyrodnienia kręgosłupa zaczynają być chorobą cywilizacyjną, z która należy walczyć od najmłodszych lat. Myśląc o rozwoju w kierunku pomocy innym i otwarciu własnego gabinetu, który będzie w swojej ofercie posiadał liczne zabiegi i pakiety rehabilitacyjne, warto pomyśleć o nabyciu odpowiednich kwalifikacji.

Kurs fizjoterapii – jak wygląda kurs?

Kurs fizjoterapii skierowany jest głównie do osób, które chcą nabyć nowe umiejętności w praktykowanej dziedzinie. Ze względu na holistyczne podejście do pacjenta znajdziesz tutaj innowacyjne metody polegające na terapii igłowej, terapii czaszkowo-krzyżowej, terapii punktów spustowych, czy tradycyjnym masażu tkanek głębokich. Swoje kompetencje poszerzysz również o umiejętność prowadzenia terapii bańkami, które doskonale sprawdzają się nie tylko jako element rozluźniający, ale także wzmacniający odporność pacjenta na wszelkiego rodzaju infekcje. Kursy fizjoterapii obejmują walkę z bólami głowy, zatok, możliwość pracy z kobietami w ciąży oraz opiekę poporodową w reedukacji mięśni dna miednicy.

Olej arganowy – kiedy i jak go stosować?

Wykorzystaj cenne działanie, jakie niesie za sobą olejek arganowy w swoim gabinecie, stosując go do masażu ciała. Ze względu na zawarte składniki produkt doskonale odbudowuje płaszcz hyrdrolipidowy delikatnej skóry pacjenta oraz zwiększa zawartość składników odżywczych pozostawiając ją nawilżoną i elastyczną. Olejek ten jest również idealny, jako element pielęgnacyjny, który łagodzi różnego rodzaju zmiany skórne i przywraca jej dawny wygląd spłycając widoczne blizny oraz redukując przebarwienia. Dobrym sposobem jest wykorzystanie go podczas każdej wizyty dla wzmocnienia efektu i zwiększenia zadowolenia klienta z przeprowadzanej terapii.