Masz wrażliwą skórę? Zadbaj o nią z naszymi wskazówkami!

Masz wrażliwą skórę? Zadbaj o nią z naszymi wskazówkami!

Jeśli zmagasz się z problemem podrażnionej i wrażliwej cery, na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że wymaga ona szczególnej troski i uwagi. Wrażliwa cera to skóra bardziej podatna na problemy dermatologiczne, alergie i uszkodzenia. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci sprawić, by Twoja skóra pozostała zdrowa i piękna.

Zwróć uwagę na to, w czym pierzesz ubrania

Pierwszy krok pielęgnacji skóry wrażliwej to przyjrzenie się ubraniom, które nosisz na co dzień. Wybierając detergenty i płyny do płukania zwróć uwagę na to, czy są one odpowiednie dla potrzeb wrażliwej skóry. Niestety, wiele popularnych produktów ze sklepowych półek zawiera chemiczne zapachy i substancje, które mogą podrażniać wrażliwą cerę. Wybieraj więc produkty przeznaczone specjalnie dla osób o cerze wrażliwej – są one delikatne dla skóry i hipoalergiczne. W uniknięciu podrażnień pomóc może częsta zmiana bielizny i ubrań. Stawiaj na elementy garderoby wykonane z naturalnych materiałów – są one łagodne dla skóry i pozwalają jej oddychać.

Wybierz naturalne kosmetyki

Kosmetyki, które stosujesz na co dzień, mają bardzo duży wpływ na kondycję Twojej skóry. Jesteś osobą o skórze wrażliwej? Wybieraj naturalne kosmetyki o delikatnych składach, które wolne są od sztucznych zapachów, parabenów i barwników. To produkty często oznaczone jako przeznaczone dla skóry wrażliwej lub hipoalergiczne. Bardzo ważne jest mycie twarzy przy pomocy łagodnej pianki lub żelu, który nie niszczy naturalnej bariery ochronnej skóry. Możesz również stosować nawilżające maseczki do twarzy, które zapewnią odpowiedni poziom nawilżenia cery i zapobiegną jej przesuszeniu.

Ogólne zasady pielęgnacji cery wrażliwej

Oprócz powyższych wskazówek, możesz również zastosować ogólne zasady pielęgnacji cery wrażliwej. Przede wszystkim, unikaj długotrwałego wystawiania skóry na słońce. Cera wrażliwa jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia spowodowane groźnym promieniowaniem słonecznym. Przez cały rok stosuj kremy z wysokim filtrem oraz unikaj wychodzenia na słońce w godzinach największego nasłonecznienia. Pamiętaj także o tym, że gorąca skóra może wysuszać podrażnioną cerę – dlatego podczas kąpieli używaj lekko ciepłej wody. Dodatkowo, zrezygnuj ze stosowania silnych, chemicznych peelingów, które mogą podrażnić wrażliwą skórę.

Podsumowując, pielęgnacja wrażliwej skóry wymaga troski, delikatności i wyczucia. Jeśli dokuczają Ci problemy skórne bądź też masz wątpliwości co do prawidłowej pielęgnacji, skonsultuj się z doświadczonym dermatologiem.