Jak zorganizować sobie domowe SPA?

Jak zorganizować sobie domowe SPA?

Każda kobieta lubi raz na czas zorganizować czas specjalnie dla siebie i zadbać o swój wygląd oraz komfort psychiczny. Jednym z najpopularniejszych sposobów jest stworzenie salonu SPA w domowym zaciszu. Z jakich etapów pielęgnacji powinien składać się taki czas i jakie produkty są w tym przypadku niezbędne? Sprawdź nasz dzisiejszy poradnik!

Relaks i odprężenie

Domowe SPA ma na celu przede wszystkim ukojenie naszego organizmu. Zadbaj zatem o odpowiedni nastrój: zapal zapachowe świece, włącz ulubioną muzykę (najlepiej spokojną) i wycisz wszystkie rozpraszacze (takie jak telefon czy telewizor). Przygotuj ciepłą kąpiel i wykonaj delikatny masaż całego swojego ciała. Takie praktyki pozwolą ci pozbyć się napięcia z mięśni i ukoją twoje nerwy. Jeśli wyjątkowo zainteresuje cię fizjoterapia, kurs prowadzony przez profesjonalnych masażystów może okazać się dobrym pomysłem. Zdobytą wiedzę na temat mięśni możesz bowiem z powodzeniem wykorzystywać na swoim ciele!

Kosmetyki do ciała

Gdy zadbasz już o swoje mięśnie i umysł, przejdź do pielęgnacji skóry ciała, paznokci i włosów. W tym celu należy oczywiście zastosować specjalne kosmetyki (najlepiej te o dobrym składzie, które starasz się zostawiać właśnie na takie okazje). Nałóż maskę na włosy, odżywkę na paznokcie, a w ciało wmasuj nawilżający balsam lub rozświetlający mus do ciała. Skóra na całym ciele ma tendencję do przesuwania, więc jeśli brakuje ci czasu na jej codzienną pielęgnację, postaraj się chociaż dwa razy w tygodniu zafundować jej prawdziwą rozkosz i głęboką pielęgnację!

Pielęgnacja twarzy

Ostatnim etapem domowego SPA powinna być szeroko pojęta pielęgnacja cery. Zacząć możesz od delikatnego masażu twarzy, aby w dalszej kolejności zastosować odpowiednie produkty kosmetyczne. Masaż możesz dodatkowo wzbogacić, wykorzystując np. peeling mechaniczny lub enzymatyczny. Nieodłącznym elementem domowego SPA jest również nałożenie maseczki na twarz - algowej, glinki czy innego produktu, który akurat masz w domu. Na koniec zastosuj krem i codzienne kosmetyki pielęgnacyjne takie jak np. serum nawilżające, odżywka do rzęs czy emulsja pod oczy. Pamiętaj również, aby nie przesadzić z ilością kosmetyków, ponieważ możesz zbyt mocno obciążyć swoje pory, a to grozi pojawieniem się niechcianych krostek i wyprysków!

Na domowe SPA warto znajdować czas częściej, niż raz w miesiącu. Powinna to być regularna rutyna każdej z nas. Przekłada się bowiem nie tylko na nasz wygląd, ale również zdrowie psychiczne, ponieważ taki czas pomaga walczyć ze stresem i ogólnym napięciem organizmu.