Jak poradzić sobie z bólem i nadwrażliwością?

Jak poradzić sobie z bólem i nadwrażliwością?

Czy wiesz, że ból, nadwrażliwość, nadmierne przemęczenie lub reagowanie na bodźce może mieć różne podłoże? Często okazuje się, że źródła należy szukać w schorzeniach kręgosłupa lub zaburzeniach integracji sensorycznej. Jak radzić sobie z poszczególnymi problemami i gdzie szukać właściwej pomocy? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Schorzenia kręgosłupa – jakie dają objawy?

Schorzenia kręgosłupa to coraz częściej występująca przypadłość zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Wpływ na to najczęściej ma nieodpowiedni tryb życia, długotrwała praca w pozycji siedzącej lub stojącej, liczne godziny spędzone przed ekranem komputera oraz smartfona. Poszczególni pacjenci mogą uskarżać się nie tylko na ból pleców, ale również odcinka szyjnego kręgosłupa, bóle głowy, rąk, czy utratę czucia w poszczególnych kończynach. W takim przypadku niezbędna będzie wizyta u fizjoterapeuty i odpowiednia rehabilitacja, dzięki której przywrócona zostanie dawna sprawność.

Fizjoterapia kręgosłupa Wrocław

Fizjoterapia kręgosłupa (Wrocław) w dużej mierze polega na pracy z profesjonalistą. W tym przypadku zajęcia, jak i same ćwiczenia dobierane są indywidualnie do schorzenia, a także potrzeb pacjenta. Najlepszym rozwiązaniem, które ułatwi pracę fizjoterapeuty, jest zabranie ze sobą dotychczasowych wyników badań, które jednoznacznie zobrazują problem. Regularne wizyty z całą pewnością poprawią twoje samopoczucie i przywrócą dawny komfort życia.

Na czym polega integracja sensoryczna?

Integracja sensoryczna to proces, w którym mózg przetwarza informacje z różnych zmysłów i integruje je w spójne doświadczenie percepcyjne. U osób z zaburzeniami integracji sensorycznej, informacje te mogą być przetwarzane w sposób nieefektywny lub niezintegrowany, co może prowadzić do trudności w przetwarzaniu bodźców z zewnątrz oraz w adaptacji do zmieniających się sytuacji. Te mogą objawiać się nadwrażliwością na dotyk, dźwięki, problemami z koncentracją, czy zaburzeniami mowy, w szczególności u dzieci.

Jak wygląda diagnoza integracji sensorycznej – Kraków

Diagnoza integracji sensorycznej (Kraków) jest procesem wieloetapowym i obejmuje kilka różnych dziedzin, takich jak medycyna, psychologia, pediatria, terapia zajęciowa i fizjoterapia. Wśród poszczególnych kroków można wyróżnić wywiad kliniczny, pełną obserwację zachowań, wykonanie testów sensorycznych oraz ocenę funkcjonowania pacjenta. Dopiero na tej podstawie dobierany jest właściwy rodzaj terapii, który można podzielić na indywidualną i grupową. Skorzystaj z porady, aby wykluczyć ewentualne nieprawidłowości.